Díva szalon

7100 Szekszárd, Perczel M. u. 1-3. (Tambov ltp.) Mobil:

           image_01.jpg

Műkörömről:


A műköröm sokak szerint ma már hozzátartozik az ápolt külsőhöz. Ha a mindennapokra nem is, ünnepekre, főként a közelgő bálokra és bulikra érdemes feltetetni egyet.

Nem mindenki született olyan körmökkel, hogy meg tudja növeszteni, sokunknak igen törékeny, puha. Könnyen letörik, amint eléri az 1-2 mm-es hosszt. Vagyunk egypáran, akik nem születtünk szép körmökkel, de ennek segítségével mindig szép és ápolt lehet körmünk. Akik napi munkájuk során számítógépet használnak, szem előtt van a kezük, és nem szeretnek naponta lakkozni, manikűrözni, azoknak jól jöhet a műköröm.
Vagány, elegáns, vagy extrém külsőt kölcsönözhet. A tévhittel ellentétben a műköröm nemcsak óriási hosszúságú és karvalycsőr formájú lehet. A műkörmök lehetnek nagyon igényes munkák, és az sem mindegy, hogyan viseljük őket. Egy Chanel, vagy Dior ruhaköltemény sem mutat jól mindenkin.
Téves nézet, hogy a műköröm alatt begombásodik a valódi. Csak arra kell figyelni, hogy ha véletlenül megsérül, lehetőleg minél hamarabb meg kell javíttatni - ha nem, tényleg jobban ki van téve körmünk a gombás fertőzésnek.
A műkörömnek azért vannak szerényebb, a természetes körmökhöz teljesen hasonló formájú, színű és hosszúságú változatai is. Ezek az utóbb említett fajták jó célt is szolgálhatnak. A körömkozmetikusok a vendégek valódi és műkörmét egyaránt ki szokták díszíteni egyedi festésű mintákkal, amelyek nagyon jól mutathatnak, és erre tényleg büszke lehet az, aki viselni tudja.

Miért kell a műköröm?


Sokan csak divatból szeretnének ennek a tulajdonosai lenni, ám vannak akik kifejezetten valamilyen szakma, munka, kezük szebbé tétele miatt. Gondoljunk csak a lerágott körmökre, vagy lepattogzott lakkokra, esetleg egy olyan kézformára, amit egy műköröm széppé tud tenni vagy idő hiányában nincs erőnk minden este a beszakadt körmöket reszelgetni, átlakkozni. Hiszen azért azt valljuk be: a mai világban - főleg ha nőről van szó -, kötelező az ápoltság.

Kinek milyet?


Zselés, porcelán, épített, tippes? A nagy fejtörés, hogy kinek melyiket ajánlják. Szerintem ahhoz, hogy mindenki ki tudja választani a magának megfelelőt, tisztában kell lenni a különbségekkel, előnyeivel, hátrányaival.


Alapvetően két féle műköröm létezik :

Zselé: zselé állagú, rugalmas anyag, ami csak UV fény alatt köt meg.

Porcelán: az úgynevezett „liquid” (speciális folyadék) hatására a porcelánpor levegőre megköt. Kevésbé rugalmas, sőt, nagyon törékeny! Viszont erősebb és masszívabb.
Ha sikerült kiválasztani, hogy melyik a szimpatikusabb alapanyag, amiből a műkörmöt szeretnénk, akkor nézzük tovább.


Milyen módszerrel kerüljön fel a kezünkre?

Először is mérlegeljük, hogy szeretnénk-e meghosszabbítani a körmünk nagyságát. Amennyiben nem, akkor lehetőség van „saját köröm megerősítésére”. Ilyenkor a saját köröm hosszát alakítjuk a kívánt formára és ezt erősítjük meg zselével vagy porcelánnal.
Ha a saját hossz nem megfelelő, akkor lehetőség van a hosszabbításra. Ez történhet tippel vagy építve.
Tipp: 10 féle méretű „műanyag darab”, amit a körmök végére ragasztunk speciális műköröm ragasztóval. A ragasztás után méretre igazítjuk a tippeket, kialakítjuk a végek formáját, majd egybereszeljük a saját körmöt és a tippet. Erre fog rákerülni a zselé vagy porcelán.
Épített: Sablon segítségével is – amit a meglévő körömhossz alá helyezünk – megtudjuk hosszabbítani a körmöt. Ennek a lényege, hogy a sablonra „építünk”, amit az első réteg felhelyezése után ki is veszünk és onnantól úgy funkcionál, mintha egy tipp lenne rajta. Viszont sokaknak ez nem olyan tartós (főleg egy nagyon igénybe vett kéz esetében), hiszen a saját anyagából tartja a hosszt. Ha tartósra szeretnénk akkor pedig beleeshetünk abba a hibába, hogy vastagabb lesz, de ez nem mindig olyan szép. Ebben az esetben még nagyon fontos, hogy legalább egy kis saját köröm hossznak lennie kell, különben nem tudjuk mi alá helyezni a sablonokat.

Előnyei-hátárnyai?

Rengeteg előnnyel jár, többek között a műköröm nem igényel napi ápolgatást, lakkozást. Erről nem pattog le a lakk. Nem nagyon kell vele foglalkozni, kibírja a mosogatást, a főzést, a kert kigyomlálását is. Azt nem mondom, hogy tönkretehetetlen, de sokkal strapabíróbb, mint a természetes köröm!
Viszont ennyi jó után nézzük a hátrányokat. Tény, hogy egy körömnek nem olyan egészséges, ha nem tud „szabadon levegőzni”. Az is lehet, hogy pár hónap műköröm viselése után ha lekerülnek, töredezettek lesznek a saját körmeink (erre is van már amúgy rengeteg megoldás, de ez másik cikk).

Nem szeretnék senkit sem lebeszélni, sőt. Nem véletlenül olyan elterjedt dolog ez! De őszintén: tudunk akár egy olyan dolgot mondani a mai világban, aminek nincs káros hatása??

Remélem sikerült mindenkinek világossá tenni a szakma néhány alapvető fogalmát!














Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 6
Heti: 2
Havi: 101
Össz.: 96 753

Látogatottság növelés
Oldal: MŰKÖRÖM
Díva szalon - © 2008 - 2024 - naildesigns.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen adja a tárhelyet, és minden szolgáltatása a jövőben is ingyen ...

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »